• Pokój 43

RECITAL FORTEPIANOWY Z OKAZJI 209 ROCZNICY URODZIN CHOPIN

03.03.2019

Zapraszamy do Antonina! Z okazji 209. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina posłuchamy utworów kompozytora w wykonaniu Julii Kociuban.
Julia Kociuban uważana jest za jedną z czołowych pianistek swojego pokolenia. Jej debiutancka płyta „Schumann, Chopin, Bacewicz” została uznana przez krytyków za jeden z najciekawszych polskich pianistycznych debiutów fonograficznych ostatnich lat.
Urodziła się w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 5 lat. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Universität Mozarteum w Salzburgu, gdzie studiowała pod kierunkiem Prof. Piotra Palecznego oraz Prof. Pavla Gililova.
Występowała w największych salach koncertowych w Europie (m.in. Herkulessaal w Monachium, Konzerthaus w Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Laeiszhalle w Hamburgu), Północnej Ameryce oraz Azji. Była zapraszana na prestiżowe festiwale muzyczne w tym m.in. Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny w La Roque d’Antheron, Festiwal Pianistyczny Young Euro Classic w Berlinie, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju, Kissinger Sommer w Bad Kissingen.
Regularnie koncertuje z towarzyszeniem różnych orkiestr kameralnych i symfonicznych. Współpracowała z wieloma cenionymi dyrygentami w Polsce i za granicą m.in.: Hans Graf, Nemme Järvi, Kristjan Järvi, Lahav Shani, Heribert Beissel, Aziz Shokhakimov, Ken-David Masur, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Paweł Przytocki, Marek Pijarowski, Marcin Nałęcz – Niesiołowski, Łukasz Borowicz, aby wymienić tych ważniejszych.Dokonała szeregu nagrań radiowych i telewizyjnych, a także nagrań płytowych m.in. dla wytwórni DUX, Gramola oraz Sony Classical. Prócz działalności artystycznej prowadzi działalność pedagogiczną wykładając na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz realizując kursy mistrzowskie w całej Europie.
 

Podczas recitalu w Antoninie usłyszymy*:
 – Rondo a la Mazur op. 5
– 2 Nokturny op. 62
– Andante Spianato & Wielki Polonez Es-dur op. 22***
– Sonata h-moll op. 58
 
 
Bilety: kasa CKiS i DPT Antonin
- parter (I sektor) – 50 zł
- parter (II sektor) – 40-45 zł
- I galeria (rząd 1) – 45 zł, I galeria (rząd 2) – 30 zł
- II galeria (rząd 1) – 40 zł, II galeria (rząd 2) – 20 zł
 
Organizatorzy zapewniają bezpłatne przejazdy na koncert w Antoninie (i z powrotem) autokarem, który będzie podstawiony:
– w Kaliszu przed Teatrem (pl. Bogusławskiego), godz. 15.30
– w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Wolności 20), godz. 16.00